DUST-WAND ™ KIT

Uniwersalny i bezpieczny zestaw do czyszczenia matryc aparatów DSLR na mokro"

Zestaw do usuwania zanieczyszczeń „na mokro” składa się z płynu Ultra Clean do czyszczenia powierzchni filtrów matryc, antystatycznych i nie pylących ściereczek Dust Cloth, specjalnych szpatułek w trzech rozmiarach przystosowanych do różnych wielkości sensorów.

Płyn czyszczący Ultra Clean, którego receptura również objęta jest ochroną patentową nie zawiera alkoholu, jest nie palny i posiada zdolność bardzo szybkiego parowania. Ma to ogromne znaczenie w przypadku czyszczenia matryc aparatów wyposażonych we wbudowane systemy usuwania kurzu - w przypadku gdyby płyn dostał się pomiędzy filtr matrycy a jej powierzchnię – nie powoduje zanieczyszczenia i uszkodzenia elementów matrycy.

Ściereczki Dust Cloth zaprojektowano specjalnie do użytku ze szpatułkami Dust Wand i płynem Ultra Clean. Produkowane i pakowane są w pomieszczeniach wolnych od kurzu i zanieczyszczeń.

W przypadku wyczerpania się zapasu płynu lub ściereczek istnieje możliwość ich oddzielnego zakupu.

Procedura czyszczenia matrycy przy użyciu zestawu Dust Aid Wand wygląda następująco:

  • wybieramy szpatułkę o szerokości dostosowanej do wielkości matrycy naszego aparatu fotograficznego,
  • owijamy szpatułkę ściereczką w sposób podany w instrukcji i zabezpieczamy dołączoną do zestawu spinką przed rozwinięciem,
  • nanosimy niewielką ilość płynu na szpatułkę i przesuwamy ją delikatnie dociskając wzdłuż dłuższego boku matrycy,

Obejrzyj film instruktażowy na temat zasad czyszczenia matrycy przy użyciu Dust Aid Wand umieszczony na pasku bocznym tej strony.

Do zestawu można dokupić ściereczki Dust Cloth MF - z mikrofibry.