Dust-Shield

Lepiej zabezpieczyć niż czyścić

Dust-Shield jest to innowacyjny i pewny sposób na zapobieganie dostania się kurzu czy innych zabrudzeń do wnętrza aparatu podczas wymiany obiektywu. Opatentowany, idealnie przezroczysty, nieelektryzujący się filtr o kształcie umożliwiającym na zamontowanie go w otworze komory lustra aparatu. Zainstalowanie filtra nie powoduje utraty jakości żadnego parametru (ekspozycja, ostrość, działanie autofocusa).
Dust-Aid Dust-Shield - Jak działa ochrona matrycy aparatu

Po zainstalowaniu filtra Dust-Shield komora lustra Twojego aparatu jest całkowicie zabezpieczona przed dostaniem się czegokolwiek niechcianego. Prosty montaż i demontaż jest całkowicie bezpieczny dla aparatu nawet w okresie gwarancyjnym. Filtr dostał pozytywną opinię firmy Canon.

Dust-Shield przeszedł pozytywnie ostatnie fazy testów z różnymi aparatami w realnych warunkach, w różnych miejscach na świecie.

Aktualnie w sprzedaży posiadamy filtry Dust-Aid dedykowane do aparatów Canon 5D i Canon 5D Mark II. W niedługim czasie spodziewamy się dostaw tych filtrów do większości pozostałych obecnie produkowanych lustrzanek.

  • Nie dopuszcza kurzu do komory lustra
  • Neutralny optycznie
  • Doskonała przepuszczalność światła
  • Łatwy montaż / demontaż (nie zostawia śladów)
  • Nie wpływa na jakość i ostrość zdjęć
  • Nie wpływa na pracę aparatu i optyki
  • Chroniony Patentem

DUST-SHIELD™ przetestował sławny fotograf Ron Niebrugge oraz recenzent z Canon Professional Network, David Newton. Porównali fotografie wykonane z i bez tego filtra i nie zauważył on żadnych różnic w jakości zdjęć.

"I closely inspected both images at 100%, and frankly, I couldn't see any difference. I have zero concerns over image quality with this product."
Ron Neibrugge z Niebrugge Images
"the Dust-Shield did not seem to have adversely affected the image quality in any visible way"
David Newton z Canon Professional Network