DUST-AID™ Platinum

Skuteczne czyszczenie "na sucho".

Rewolucyjny, szybki, skuteczny i bezpieczny sposób usuwania z matrycy pyłków i innych brudów osadzonych na skutek przyciągania elektrostatycznego.

Do czyszczenia wykorzystuje się bezpieczną dla sensora silikonową płytkę czyszczącą zamocowaną do szpatułki o ergonomicznym kształcie umożliwiającym łatwy dostęp do matrycy. Płytka wykonana jest ze specjalnego powlekanego silikonu o unikalnej strukturze powierzchni ułatwiającej zdejmowanie kurzu i pyłu z matrycy. Skład chemiczny silikonu (chroniony patentem) sprawia, że nie jest on podatny na działanie i rozwijanie się na nim pleśni i grzybów.

Bezpieczne czyszczenie wszystkich typów matryc.

Przy delikatnym dociśnięciu płytki czyszczącej do matrycy wszelkie pyłki „przylepiają się” do niej. Zanieczyszczenia z płytki silikonowej usuwa się przy pomocy specjalnych pasków czyszczących powleczonych klejem, który nie pozostawia na niej żadnych śladów.

Podstawowe zalety zestawu Dust-Aid Platinium:

  • usuwanie zabrudzeń bez ryzyka zarysowania matrycy
  • płytka silikonowa nie zostawia śladów (np. kleju) na matrycy
  • możliwość wielokrotnego czyszczenia płytki silikonowej za pomocą pasków czyszczących

Zestaw dostarczany jest z sześcioma paskami czyszczącymi. Możliwość zakupienia dodatkowych pasków czyszczących sprawia, że żywotność zestawu wzrasta w sposób nieograniczony.

Zestaw Dust Aid Platinium może być bez obawy wykorzystywany do czyszczenia matryc w aparatach wyposażonych w różne rodzaje matryc:

  • Matryce z filtrami bez powłok
  • Matryce z filtrami ITO oraz dichronicznymi
  • Matryce z wewnętrznym systemem oczyszczania IDRS (Internal Dust Removal System)

Procedura czyszczenia matrycy z użyciem zestawu Dust Aid Platinium:

  • Odsłonić matrycę zgodnie z instrukcją obsługi aparatu fotograficznego.
  • Chwycić szpatułkę za „chorągiewkę” i delikatnie dociskać płytkę silikonową do matrycy.
  • Po oczyszczeniu matrycy „odkurzyć” płytkę silikonową – przyklejamy i odklejamy pasek czyszczący do powierzchni płytki silikonowej, a potem do jej bocznych krawędzi.

Zobacz film instruktażowy na temat czyszczenia matrycy przy użyciu Dust Aid Platinium.

Należy absolutnie unikać dotykania powierzchni płytki silikonowej palcami, gdyż możemy pozostawić tłuste ślady – przyrząd chwytamy tylko za „chorągiewkę” szpatułki. W przypadku zatłuszczenia płytkę silikonową można oczyścić przy użyciu płynu Ultra Clean oraz ściereczki bezpyłowej (Dust Cloth lub Dust Cloth MF).